درباره بارکد خوان چه میدانید

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که درباره بارکد خوان چه میدانید؟

امروزه تجهیزات فروشگاهی در دنیای سوپرمارکت ها بسیار مهم و ضروری است. کارایی آن در حال گسترش است و برای اینکه بتوانید پا به پای بازار امروزی حرکت کنید، باید اطلاعات خوبی داشته باشید .

پیدا کردن و نهایی کردن تجهیزات خاص برای فروشگاه سوپرمارکت شما می تواند صحیح ترین گام در این سرمایه گذاری باشد، اما قبل از آن، موارد خاصی وجود دارد که باید در نظر بگیریم. بنابراین در اینجا 4 نکته مهمی که باید قبل از انتخاب مجموعه تجهیزاتی که برای فروشگاه خود نیاز دارید در نظر بگیرید آورده شده است.

بارکدخوان نوری(بارکد اسکنر ) بهتر است یا بارکد خوان لیزری ؟

تفاوت بارکد خوان نوری و بارکد خوان لیزری در چگونگی تشخیص بارکد است .
اضول کار همه ی بارکد اسکنر ها یکسان است و به یک شیوه عمل می کند ، اسکنر لیزری با ایجاد یک پرتو از نور ، عرض خط ها در یک بارکد و فضای بین آنها را تشخیص می دهد .
یک بارکد اسکنر لیزری یک پرتو نازک از نور لیزر را روی بارکد ایجاد می کند ، نوری که بر روی خطوط بارکد پخش می شود ، سرعت جذب و بازتاب متفاوتی دارد . بنابراین بارکد اسکنر لیزری با سنجش اندازه ی نور منعکس شده قادر به تشخیص خطوط بارکد خواهد بود .
بارکد خوان نوری مشابه به مکانیزم دوربین دیجیتال کار میکند. این سنسور با خواندن نور ایجاد شده بر روی عکس بارکد را می خواند.
عملکرد اسکن لیزری در چند سال اخیر خوب بوده است و نظر کاربران را جلب کرده بود ،با ورود تکنولوژی جدید اسکن نوری توانسته قیمت بارکد خوان را کاهش و سرعت اسکن را به صورت قابل توجه ای افزایش دهد .

برای هرنوع بارکد ، بارکدخوان مخصوص لازم است ؟

تعدادی از مشتریان تصور می کنندتفاوت بارکدخوان نوری و لیزری در نوع بارکدی است که می تواند اسکن کند و بارکدخوان نوری جهت خواندن بارکد های QR ( بارکدخوان دوبعدی ) و بارکدخوان لیزری جهت اسکن بارکدهای خطی است ، در حالی که تفاوت این دو فقط در مکانیزم خواندن دستگاه بارکدخوان است نه مدل بارکدهایی که  اسکن می شود .
بارکدخوان لیزری سه مرحله ی مهم جهت اسکن بارکد دارد : انتشار پرتو متحرک ( تک خط ) ، ایجاد خط های لیزری زیاد در یک منطقه ،  انتشار پرتو لیزری در تمام جهت ها برای اسکن کامل بارکد .
بارکد اسکنر نوری در دو حالت اسکن را انجام می دهد : به صورت خطی یا ناحیه ای .
در کل بارکد اسکنر لیزری کارایی بهتری را در خواندن بارکد های کم رنگ و متحرک دارد ولی نکته مهم این است که در بارکد خوان لیزری حتما باید جلوی چشم  اسکنر قرار بگیرد تا بتواند بارکد را بخواند .
 بارکد خوان نوری قیمت مناسبی داشته وتکنولوژی جدیدتری دارد به علاوه می تواند از فاصله نزدیک و یا کمی دور ، بارکد رو تشخیص دهد، بارکد اسکنر نوری به دلیل توانایی اسکن در همه ی زاویه ها و یافتن بارکد در جهت های مختلف کارایی  بهتر همراه با سرعت را به کاربر ارائه می دهد .
از آنجا که هر دو بارکدخوان نوری و لیزری در نهایت یک کار را انجام می دهند ، تصمیم گیری در مورد انتخاب یکی از آنها کاملا به نیاز مشتری بستگی دارد .
برای دریافت مشاوره جهت خرید مناسبترین نوع بارکد خوان با همکارارن ما در شرکت تیک حساب در تماس باشید .
درباره بارکد خوان چه میدانید ؟

بازگشت صدا در بارکد خوان چگونه اتفاق می افتد ؟

بازگشت صدا در بارکد خوان یکی از قابلیت های مورد توجه کابرانی است که از بارکد خوان استفاده می کنند. بدون شک صدای بوق بارکد خوان در فروشگاه ها و مکان های پر سر و صدا باعث افزایش دقت و توجه پرسنل صندوق دار می شود. صدای بوق نشانه ی تایید کد توسط سیستم است.

بسیاری از افراد به دلایلی صدای بارکد خوان را برای مدتی قطع می کنند و برای برگرداندن صدای دستگاه بارکدخوان دچار مشکل می شوند، در این قسمت از پایگاه دانش شرکت تیک حساب برای شما تنظیمات بازگشت صدای بارکد خوان را توضیح میدهیم .

شما میتوانید با قرائت کد تنظیمات صدای بارکد خوان را به حالت قبل بر گردانید.  این تنظیم بر روی اکثر مدل های بارکد خوان ها قابل اجرا است. همانطور که می دانید بارکد خوان ، کلیدی برای تنظیم صدا بر روی بدنه ی خود ندارد بنابراین تنظیمات بازگشت صدای دستگاه به طور اتوماتیک بعد از اسکن کد انجام می شود.

در تصویر پایین 3 عدد بارکد برای شما قرار دادیم، دستگاه بارکد خوان را به کامپیوتر وصل کنید و با فشار دادن ماشه بارکد خوان سه عدد بارکد تنظیماتی که در پایین این سطر  هستند را به ترتیب از بالا به پایین قرائت نمایید. پس از خواندن سومین کد تنظیمات دستگاه بارکد خوان شما به طور اتوماتیک به حالت  اولیه بر می گیرد.

درباره ی بارکد خوان په میدانید ؟

درباره ی بارکد خوان چه میدانید ؟

درباره ی بارکدخوان چه میدانید ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *